Resmi Açıklama Geldi: Alman Otomotiv Devi Kapanıyor mu?

Münih Otomobil Fuarı’nda konuşan Volkswagen Group CEO’su Thomas Schäfer, markaya “yeni bir rol” bulacaklarını ve Cupra’ya yöneleceklerini belirtmesinin ardından dünyadaki birçok basın organında “Seat’ın üretimi durduruluyor” haberleri yayınlanmıştı.

Küresel ölçekte büyük ses getiren bu açıklama, Volkswagen çatısı altında bulunan diğer şirketlerin de küçülmeye gidip gitmeyeceği endişesine neden olurken, iddialar hakkında Volkswagen AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Volkswagen Binek Araç CEO’su Thomas Schäfer net konuştu.

“REKOR SEVİYEDE SATIŞ YAPTIK! ÜRETİMİ NEDEN DURDURALIM?”

Ortaya atılan iddiaların mantık dışı olduğuna dikkat çeken Schäfer, “SEAT markası her zamankinden daha güçlü ve hali hazırda tarihindeki en iyi ürün yelpazesine sahip durumdadır. Yarı iletkenlerle ilgili durumun normale dönmeye başlamasıyla birlikte bu yılki satışları yüzde 18 artarak yaklaşık 200 bin adete ulaşmıştır.” ifadelerini kullanarak iddiaların tamamen yalan olduğunu belirtti.

SEAT HER ZAMANKİNDEN DAHA GÜÇLÜ

IAA Mobility’de Grup olarak güçlerini bir kez daha kanıtladıklarını söyleyen Volkswagen AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Volkswagen Binek Araç CEO’su Thomas Schäfer de yaptığı açıklamada, “Birlikte, rekabetçi maliyetlerle en çok arzu edilen markalardan en iyi teknolojiyi sunma vizyonumuzu gerçekleştiriyoruz ve SEAT S.A. ile CUPRA markaları da bunun en somut örnekleri.” dedi.

Bazı medya organlarında yer alan yanlış haberlerin aksine, SEAT markasının her zamankinden daha güçlü olduğunu belirten Schäfer, “Uzun vadede, SEAT MÓ ile zaten çok fazla deneyime sahip olduğumuz paylaşım, abonelik ve mikro mobilite gibi özellikle gençlerin ihtiyaç duyduğu yeni mobilite biçimlerini sunmak konusunda, SEAT’ın önünde çok önemli bir fırsat var.” şeklinde bilgi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir