Meizu 21 Pro’nun lansman tarihi açıklandı, özellikleri sızdırıldı

Akıllı telefon piyasasındaki rekabet her geçen gün artıyor ve bu durum, Apple ve Samsung gibi devlerin bile cihaz satışlarında eskisi kadar başarılı olamamasına neden oluyor. Meizu da bu durumdan etkilenen üreticiler arasında yer alıyor. Bir zamanlar Çin başta olmak üzere birçok ülkede önemli bir pazar payına sahip olan Meizu, son yıllarda eski parlak günlerinden uzaklaştı. Şirketin akıllı telefon piyasasından çekilip tamamen yapay zeka ürünlerine odaklanacağına dair bilgiler var ancak Meizu’nun henüz pes etmediği görülüyor. Çünkü Meizu 21 Pro modelinin 29 Şubat’ta resmi olarak tanıtılacağı açıklandı.

Meizu 21 Pro, önceki modeli 20 Pro’nun Çin’de 3,999 Yuan fiyat etiketiyle satışa sunulmasının ardından, yeni modelin benzer bir fiyatlandırmaya sahip olması bekleniyordu. Ancak bazı kaynaklara göre Meizu 21 Pro’nun fiyatı 6,000 Yuan’a (yaklaşık 850$) kadar çıkabilir.

Meizu 21 Pro’nun lansman tarihi açıklandı, özellikleri sızdırıldı

Bu fiyat ilk bakışta yüksek görünse de, Meizu 21 Pro’nun bir amiral gemisi olduğu unutulmamalı. Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle güçlendirileceği söylenen cihaz, 6.7 inçlik 2K AMOLED ekranı, ekrana entegre ultrasonik parmak izi okuyucusu, 4800mAh pil kapasitesi ve 80W hızlı şarj desteği gibi özelliklerle dikkat çekiyor. Telefonun arka kamerasında 50MP ana sensör, 12MP ultra geniş açılı sensör ve 8MP telefoto lens bulunurken, ön kamerada 40MP sensör yer alıyor.

Ayrıca, son zamanlarda birçok akıllı telefon üreticisinde görmeye başladığımız yapay zeka özellikleri de bu modelde yer alacak. Meizu’nun geleneksel “akıllı telefon” projelerini durdurup yapay zeka alanına yoğunlaşacağını duyurmasıyla birlikte, Meizu 21 Pro’nun şirketin son geleneksel akıllı telefonu olabileceği spekülasyonları da yapılıyor. Ancak bu konuda henüz net bir açıklama yapılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir