Balıkesir’in Edremit ilçesinde, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde program düzenlendi. Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı etkinlikte, İstiklal Marşı’nın okunması, konuşmalar, ödül töreni, şiirler ve oratoryo gösterileri yer aldı. Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, protokol üyeleri ve çok sayıda kişi etkinliğe katıldı.