Zafer İşareti Yaptığı İçin Linçlenen Dilek İmamoğlu Aylar Sonra İlk Kez Konuştu!

Geçtiğimiz aylarda Van mitinginde eşi Ekrem İmamoğlu’yla sahneye çıktığı sırada zafer işareti yapan ve hedef gösterilen Dilek Kaya İmamoğlu, aylar sonra ilk kez Gökhan Çınar’ın sunduğu Katarsis programında konuştu. Birçok merak edilen soruya yanıt veren İmamoğlu ayrıca Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasını neden istemediğini de açıkladı.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=SjrQE…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek Kaya İmamoğlu, hem güzelliği hem naifliği hem de imza attığı projeler ve duyarlılığıyla herkesin beğenisini kazanan bir isim.

Her adımı gündem olan Dilek Kaya İmamoğlu’nun yaptığı açıklamalar da zaman zaman çok konuşuluyor. Çeşitli programlarda karşımıza çıkan İmamoğlu, son olarak da Katarsis isimli YouTube programına konuk oldu.

Gökhan Çınar’ın sorularını yanıtlayan Dilek Kaya İmamoğlu, bazı önemli açıklamalar yaptı.

Van mitinginde yaptığı zafer işareti nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olan İmamoğlu, konuyla ilgili ilk kez konuştu. “Siz ne yaparsanız yapın, yaptığınız her şey mutlaka başka yerlere çekilecektir çünkü onlar öyle biliyorlar siyaseti. Biz bunu değiştirmeye çalışıyorsak neden onlar gibi davranalım?” açıklaması yaptı.

İmamoğlu, konuyla ilgili şöyle dedi: ‘Bu yüzden kaybediyoruz bence çünkü olduğumuz gibi davranmadığımız için kaybediyoruz. İnsanların ağzına laf vermemek için kendimizden bazı şeyleri kısıtlıyoruz. Bütün gerçekleri kapalı kapılar ardında yaşadığımız için kaybediyoruz aslında. Benim yaptığım zafer işareti bir bütünüz, birlikte başaracağız, bu mücadele hepimizin mücadelesi, o bir başarı işareti. Yani evrensel olarak kabul edilmiş bir zafer işareti. Başka hiçbir anlam içermiyor. Siz ne yaparsanız yapın, yaptığınız her şey mutlaka başka yerlere çekilecektir çünkü onlar öyle biliyorlar siyaseti. Biz bunu değiştirmeye çalışıyorsak neden onlar gibi davranalım? Biz daha şeffaf bir yönetim için geliyoruz, barışmak zorundayız. Yoksa bunun bedelini çocuklarımız ve onların çocukları ödeyecek. Bu ülke bizim hiçbir yere gitmeyeceğiz. Çocuklarımız da onların çocukları da bu ülkede yaşayacak.’

Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum mitinginde taşlanmasıyla ilgili de “Neden yapılıyor? Orada ekrem’e bir taş gelmiş olabilir ya da yanındaki korumasına gelmiş olabilir. ‘Ah taş geldi canı acıdı’ değil oradaki mesele. Neden yapılıyor bu? O yüzden oradaki hissettiğimiz duygu üzüntü ve acıma. Acıyorsunuz yani onu yapan insanın yapma kapasitesine acıyorsunuz.” dedi.

‘Onu yapan da bir insan taş attığı da bir insan. Onu ona yaptıran da bir insan. Aaradaki bu anlamsızlığı, bu nedeni ortaya çıkarmaya çalışıyorsunuz ama cevap bulamazsınız. Bulamıyoruz, üzülüyoruz sadece. Olmaması gerekiyordu ama bu yola tüm bunları göze alarak çıkıyorsunuz.’ sözleriyle devam etti.

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasını o dönem istemeyen Dilek Kaya, nedenini şu sözlerle açıkladı:

‘Ben ona bir dönem daha Beylikdüzü’nde yapalım sonra gerçekten eğer çok istiyorsan Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yaparken İstanbul çalışmalarını devam ettir. Daha biz Beylikdüzü’nü almışız daha orada başlayan bir sürü projeler var. Yarım bırakacağız şimdi oraya gideceğiz. Çocuklar büyüme evresinde belki üzerime çok fazla sorumluluk yüklenecek. Tüm bunların bilinciyle çok da aday olmasını istemedim. Şimdi iyi ki olmuş diyorum. İstanbul’un o dönem alınması gerekiyormuş. İyi ki de İstanbul’u kazandık. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir