Kritik Liste: Türklerin Odağında PEPE, FLOKI ve Bu Coinler Var!

CoinGecko’nun verilerine göre, geçtiğimiz hafta boyunca Türkiye’deki yatırımcıların gözü birkaç kripto para birimindeydi. 29 Nisan’dan 5 Mayıs’a kadar platformda en çok trend olan kripto paralar arasında PEPE, FLOKI ve çok daha fazlası yer aldı. İşte detaylar…

Türkiye’de OPTI, SUI rüzgarı esti

Kripto paralara yönelik veri sağlayan platform CoinGecko’nun Kriptokoin.com ile paylaştığı bilgilere göre, Türklerin odağında bu hafta bazı coinler vardı. Öncelikle Optimus AI, hafta boyunca Türkiye’deki yatırımcılar arasında en popüler kripto para birimi oldu. Türk yatırımcıların dikkatini çeken bir diğer kripto para ise Aston Villa Fan Token. Token, İngiltere’deki Aston Villa futbol kulübünün taraftarlarına forma tasarımı, maç günü deneyimleri ve daha fazlası gibi kulüple ilgili kararlarda söz hakkı vermek için tasarlanmıştır. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi token halihazırda birkaç borsada listeli halde. Ayrıca, listenin de gösterdiği gibi, Türkiye’deki yatırımcıların ilgisinde bir artış görmüş durumda.

Diğer yandan, Sui, son günlerde Türkiye’de trend olan bir başka kripto para. SUI, yüksek hızlı işlemlere, anında işlem kesinliğine ve akıllı sözleşmelerin konuşlandırılmasındaki gecikmeyi azaltmaya odaklanan Sui Layer 1 Blockchain ağının yerel tokenıdır. Proje kripto topluluğunda ivme kazanıyor ve Türkiye’deki yatırımcıların da dikkatini çekiyor gibi görünüyor.

Dünya çapında dikkat çeken PEPE ve FLOKI, Türkiye’de de gündemde

Ayrıca UMA, Pepe, Göztepe S.K. Fan Token, ArbDoge AI, Froggies, Velodrome Finance ve FLOKI, Türk yatırımcılar arasında trend olan diğer kripto para birimlerinden bazıları oldu. UMA, merkezi olmayan bir finansal sözleşme platformudur Pepe, son haftalarda popülerlik kazanan ve hatta yatırımcılarını milyoner haline getiren bir meme coindir. Göztepe S.K. Fan Token ise Türkiye’deki Göztepe S.K. futbol kulübünün taraftarlarının kulüp kararlarına katılmasını sağlayan bir başka taraftar tokenıdır. ArbDoge AI, Arbitrum ve yapay zeka (AI) heyecanından yararlanmaya çalışan bir projedir.

Froggies, kullanıcıları için eğlenceli ve ilgi çekici bir deneyim sunmayı amaçlayan topluluk odaklı bir coin’dir. Velodrome Finance, türev ticareti için merkezi olmayan bir platformdur ve FLOKI de popüler meme coin’lerden biridir. Bununla birlikte, Türkiye’deki yatırımcılar arasında bu coinlere olan son ilgi, kripto paraların popülerlik kazanmaya devam ettiğini ve birçok kişi tarafından uygun bir yatırım seçeneği olarak görüldüğünü gösteriyor. Son olarak, yatırımcıların odağındaki coin’leri aşağıdaki liste ile özetleyebiliriz:

  • Optimus AI
  • Aston Villa Fan Token
  • Sui
  • UMA
  • Pepe
  • Göztepe S.K. Fan Token
  • ArbDoge AI
  • Froggies
  • Velodrome Finance
  • FLOKI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir