Büyük Kulüp’te seçim heyecanı

142 yıllık köklü tarihi ile 8 bin üyelik bir topluluğa sahip olan Büyük Kulüp, 24 Mart’ta yönetimini seçmeye hazırlanıyor. Sosyal kulübün üyeleri arasında sanatçılar, iş insanları, bürokratlar ve devlet insanları gibi çeşitli meslek grupları bulunuyor. Bu seçim döneminde başkanlık yarışında Talat Yılmaz, Mehmet Nuri Kuriş, Melih Tavukçuoğlu, Erkan Ülker ve Ali Ulvi Erim olacak.

GENÇ YÖNETİM KADROSU

Adaylığını bir davet ile duyuran Kızılay’ın eski başkanlarından Talat Yılmaz ise yönetim kadrosuyla dikkat çekiyor. SÖZCÜ’ye konuşan Yılmaz, kulübü geleceğe hazırlamak üzere yola çıktıklarını söyledi. Yönetim kurulunu bu kapsamda belirlediklerine dikkat çeken Yılmaz, listenin yüzde 50’sinin kadınlardan oluşmasına ve genç bir kadro olmasına dikkat ettiklerini belirtti.

Talat Yılmaz

Çağa uygun bir kulüp için gençlerin yönetimdeki varlığını önemsediklerini ifade eden Yılmaz, “Kulübü geleceğe hazırlamak ve yaşatmak için yönetmeye talip olduk. Dünya değişiyor. Kulübün daha vizyoner, daha şeffaf, daha samimi olması için proje üretebilecek bir kadroyla yola çıkıyoruz. Genç nüfusumuzun neler başarabileceğini biliyoruz. Teknolojiyi, dijitalleşmeyi ve bunların sürdürülebilir olmasını sağlamak gerekiyor. Gençler bunun en iyi takipçisi” ifadelerini kullandı. Yönetimde başkan yardımcılığına ise mevcut başkan Gündüz Kaptanoğlu’nun kızı Eser Bayraktar aday. Seçilmesi durumunda Büyük Kulüp’ün tarihindeki ilk kadın başkan yardımcısı olacak.

Eser Bayraktar

Derneklerde aktif görev

Makina Yüksek Mühendisi Talat Yılmaz ve hukuk mezunu Eser Bayraktar, STK ve dernek faaliyetlerinde de görevlerde bulunuyor. Yılmaz, Fenerbahçe Genel Kurullar Divan Başkanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği gibi görevlerde bulunurken Bayraktar da IMEAK Deniz Ticaret Odası’nda disiplin kurulu üyeliği, Türk Deniz Eğitim Vakfı’nda ikinci başkanlık görevlerini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir