Arınç’tan İktidara ‘Pahalılık’ Eleştirisi: ‘Ekonomik Krizi Üç Harfliler Diyerek Marketlere Bağladılar’

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, katıldığı bir programda gündeme dair açıklamalar yaptı. Arınç, ‘Ekonomik krizi üç harfliler diyerek marketlere bağladılar’ sözleriyle ‘pahalılık’ üzerinden iktidarı eleştirdi.

Bülent Arınç, katıldığı bir YouTube kanalında gazeteci Ömer Şahin’in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

14 Mayıs seçimleri hakkında konuşan Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir kez daha kazanmasını temenni ettiğini söyledi.

Ülkede yaşanan ‘pahalılık’ hakkında da konuşan Arınç, hayat pahalılığının görmezden gelinmesine tepki göstererek şu ifadeleri kaydetti:

‘Çevremizdeki insanlar bize; ‘bu gidişle 500 TL de verseniz et bulamazsınız’ dediler. Tarım ve Orman Bakanlığının başında işini bilen çok sevdiğimiz bir insan var. Vahit bey bu işin çaresini bulacaktır ama kısa vadede ne kadar bulacak onu bilemiyorum. Vahit Kirişçi bu işin çilesini çekendir. Geçmişte Polonya’dan veya diğer ülkelerden et ithal ederek bugünü görmeyenlerin hatalı olduğunu söylüyorum.

Eskiden 70 TL’ye doldurduğunuz file 500 TL’ye dolmuyorsa bir şey var kardeşim bunu görmezden gelmeyin. Sorunu kabul etmek lazım. Bu dürüstlüktür. Halka, pahalılık var, bunun makul sebepleri var diyebilmek gerekir. Ben bunların hepsini çözeceğim bana güvenin diyebilmek lazım. Millete güven vererek, onların daha sabırlı olmasını istersin.

Pahalılık varken birisi çıkıp; ‘pahalılık yok bu bir psikolojik olaydır’ dedi. Ben o zaman daha çok kızdım. Hanımla pazara çıkıyoruz. Pazar yerlerindeki fiyatlar bazen marketlerin de üzerinde. Günün sonunda bu krizi üç harfliler diyerek marketlere bağladılar. Yapmayın, bu kadar basit değil bu olay. Bunun sebebi maliyet enflasyonudur. Maliyet artıkça bunların fiyatı da artar.’

Arınç ayrıca “Bir Hizbullah anlayışının sahip olduğu Müslümanlığı ile DAEŞ’in sahip olduğu Müslümanlığı Allah bizden uzak tutsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir