13 Nisan 2023: Seyircisini bekleyen yeni filmler

AA

Sinema tutkunları için yeni filmler izleyicisini bekliyor. 13 Nisan 2023 tarihinde vizyona girmesi beklenen filmler arasında, korku ve gerilimden animasyona farklı türlerde altısı yerli, 9 film vizyona girecek.

İşte haftanın filmleri…

Renfield

Nicolas Cage, Awkwafina ve Nicholas Hoult’un başrollerini paylaştığı Renfield, korku ve komedi karışımı bir hikayeyi beyaz perdeye taşıyacak.

Hava Muhalefeti

Ali Sunal, Doğa Rutkay ve Ege Kökenli’nin başrollerinde oynadığı Hava Muhalefeti, yerli komedi meraklılarını sinema salonlarına çekmeyi amaçlıyor.

Murat Kepez’in yönettiği film, Bodrum’a gitmek üzere sevgilisi ile uçağa binen bir milletvekili adayının, hafta sonu tatilinin eğlenceli bir yolculuğa dönüşmesini anlatıyor.

Hadi Hayırlısı: Istakoz’un Haritası

Şiar Zaim’in yönetmenliğini üstlendiği Hadi Hayırlısı: Istakoz’un Haritası’nda Cengiz Küçükayvaz, Hakan Bilgin, Bülent Çolak, Turgay Tanülkü, Çetin Altay, Onur Şan ve Serap Çetintürk rol aldı.

Senaryosunu Davut Bekri ile Cengiz Küçükayvaz’ın kaleme aldığı komedi filmi, mafyanın ele geçirmek için uğraş verdiği bir define haritasına denk gelen bir grup insanın, defineyi bulma çabasını konu alıyor.

Adalet

Özgür Bakar yönettiği Adalet filminde Çağan Atakan Arslan, Ufuk Özkan ve Eslem Akar rol aldı.

Film, sınır ötesi bir operasyonda kardeşi gibi gördüğü arkadaşını şehit veren bir askerin, yaşadığı travma sebebiyle hizmet ettiği özel harekat biriminden ayrılarak gözlerden uzak bir hayatı tercih etmesi sonrası giriştiği hayat mücadelesini işliyor.

Ela ile Hilmi ve Ali

Yönetmen koltuğuna Ziya Demirel’in oturduğu Ela ile Hilmi ve Ali filminde, başrolleri Ece Yüksel, Serkan Keskin ve Denizhan Akbaba paylaştı. Film, bir öğretmen ve iki öğrencisinin hikayesini ele alıyor.

Mannu Çanakkale’de

Şenol Kılıç’ın yönetmenliğini üstlendiği animasyon film Mannu Çanakkale’de, kendisini Avustralya’dan Çanakkale’ye uzanan bir serüvenin içerisinde bulan Koala Mannu’nun macerasını beyaz perdeye taşıyor.

Süper Mario Kardeşler Filmi

Aaron Horvath ve Michael Jelenic’in yönettiği, video oyun serisinden uyarlanan animasyon film Süper Mario Kardeşler Filmi, Mario’nun Prenses Peach ile güçlerini birleştirip beklenmedik bir kahramanlığa soyunmasını konu ediniyor.

Umay

Haftanın yerli korku filmi Umay, bir YouTuber’ın 1850’li yıllarda yaşanmış bir olayı gün yüzüne çıkarmak için giriştiği mücadele ve yaşadığı olayları aktarıyor.

Astroscope: Bir Konser Filmi

Müzikal türündeki belgesel film Astroscope: Bir Konser Filmi, Güney Koreli K-Pop grubu Astro’nun özel konserini beyaz perdede seyirciyle buluşturacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir